Рубіжне. Загальноосвітня школа І - ІІ ступенів №1

Правила прийому

Умови прийому та організації навчально-виховного процесу в 1-х класах.

Умови прийому до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів визначено Законом України "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про освіту" від 23 березня 1996 року N 100/96-ВР, Законом України "Про загальну середню освіту" від 13 травня 1999 року N 651-XIV, Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 964, наказом Міністерства освіти і науки України від 06.05.2001 року N 365 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів", Інструкцією про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 року N 389 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 липня 2003 року за N 547/7868, Концепцією загальної середньої освіти (12-річна школа), схваленою постановою спільного засідання колегії Міністерства освіти і науки України і Президії Академії педагогічних наук України від 22.11.2001 року N 12/5—2.
   Відповідно до зазначених вище документів, прийом дітей до 1-х класів здійснюється, як правило, з 6-річного віку. Статтею 36 п. 3 Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про освіту" від 23 березня 1996 року N 100/96-ВР передбачено, що навчання у середній загальноосвітній школі починається з шести-семирічного віку.
   П. 22 абз. 2 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 964 та п. 1 наказу Міністерства освіти і науки України від 06.05.2001 року N 365 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів" передбачено зарахування до 1 класу, як правило, дітей з 6 років. Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа) зазначає, що залучення до навчання шестиліток за програмою 4-річної школи вирівняє можливості дітей цього віку у своєчасному одержанні якісної шкільної освіти.
   Відповідно до чинної Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року N 646, до учнівського контингенту загальноосвітніх навчальних закладів учнями шкільного віку можуть бути віднесені діти 6-річного віку.
   Умови прийому дітей до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу здійснюється на безконкурсній основі відповідно до території обслуговування. При вступі до школи батьки або особи, які їх заміняють, подають заяву на ім’я директора, копію свідоцтва про народження, медичну довідку дитини встановленого зразку. Збирання грошових внесків за вступ до школи категорично забороняється. Також при вступі до 1 класу неприпустимим є проведення вступних випробувань, тестувань, співбесід або інших іспитів з перевірки знань дітей.
   У разі, якщо майбутній першокласник вступає на навчання до спеціалізованої школи (у тому числі з поглибленим вивченням іноземної мови, предметів художньо-естетичного циклу) або спеціалізованих класів, то його приймання здійснюється на конкурсній основі відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 року N 389 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 липня 2003 року за N 547/7868 (проводиться співбесіда, виконуються спеціальні діагностичні завдання для перевірки рівня загального розвитку дитини)